Rewitalizacja to proces, którego celem jest przywrócenie pierwotnego blasku, świetności. W szybko zmieniającym się Świecie treść Ewangelii pozostaje niezmienna, jednak nasze narzędzia przekazu, wyrażania wiary ulegają zmianom. Czasami czas zdezaktualizował to czym dysponujemy, aby nasze kościoły mogły się rozwijać. Konferencja ta skierowana jest do pastorów, rad kościelnych i liderów, której celem jest pomoc lokalnym wspólnotom wrócić na ścieżkę rozwoju.

Słowo zachęty do uczestnictwa Biskupa Marka Kamińskiego:

„Marzeń o rozwoju Bożego Królestwa nikt z naszych serc nie wyrwie. Są one tam od momentu naszego powołania, są częścią naszej tożsamości. Żyjemy po to i trudzimy się, żeby zobaczyć kościół w rozkwicie. Stąd bezkompromisowe życie i służba.
A jednak nie zawsze jest tak, jak miało być. Czasem mamy poczucie, że mijamy się z marzeniami, a pełna poświęcenia służba nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Pomyliliśmy się? Bóg odwrócił się? Zawiodły Boże obietnice? Niekoniecznie, czasem wystarczy zmienić narzędzia.
Jeśli miewasz takie dylematy, nie jesteś sam. Dla takich właśnie osób organizujemy nasze konferencje. Może potrzebujesz znaleźć nowe narzędzia, zdobyć nowe umiejętności? Albo potrzebujesz dokonać korekty swojej służby, aby na nowo Twój zbór był jak kwitnący i owocujący ogród? Koniecznie bądź z nami. ZAPRASZAM!
Jestem pewien, że będzie to przełomowy moment dla Ciebie i Twojego zboru. Zatem … do zobaczenia!”
Biskup Kościoła Zielonoświątkowego w RP Marek Kamiński

Mówcy konferencyjni:

Biskup Marek Kamiński – jest wieloletnim przywódcą Kościoła Zielonoświątkowego. Mówca doskonały , pełen pasji, pragnienie widzieć silny kościół w Polsce.
Ps Sławek Jagieła – jest pastorem wzrastającego kościoła w Oleśnie, który jest dowodem na to, że kościół może rozwijać się wszędzie. Świetny mówca i dyrektor projektu 700 miast, którego celem jest zakładanie nowych kościołów w Polsce.
Ps Arkadiusz Krzywodajć – jest pastorem Kościoła Filadelfia w Wodzisławiu Śląskim. Wraz z liderami założyli 5 kościół w okolicy oraz Poznaniu i Katowicach.

Poruszane zagadnienia:
1. Osobowość i duchowość przywódcy – kto może osiągnąć sukces? Wiara i charakter.
2. Zmiana wartości przed zmianą czegokolwiek.
3. Charyzmatyczny charakter kościoła.
4. Niedzielne nabożeństwo zrozumiałe dla każdego, pełne Ducha Świętego.
5. Kościół oparty na preferencjach czy na posłannictwie?6 Budowanie zespołu championów.

Rejestracja: https://rewitalizacja.evenea.pl/

Plan konferencji w Wodzisławiu Śląskim (KZ Filadelfia):

Piątek 24 maja 2019
17.00 – 18.00    Rejestracja (Filadelfia Caffe)
18.00 – 19. 30   Rozpoczęcie –  I Sesja uwielbienie
19.30 – 20.00    Przerwa
20.00 – 21.00    II Sesja

Sobota 25 maja 2019
09.00 – 10.00     Filadelfia Caffe
10.00 – 11.30     I Sesja uwielbienie
11.30 – 12.00     Przerwa
12.00 – 13.00     II Sesja
13.00 – 15.00     Przerwa obiadowa
15.00 – 16.00     Lokalni bohaterowie , wywiady z liderami, którzy maja swoje udane historie rewitalizacji lokalnych wspólnot
16.00 – 16.30     Przerwa
16.30 – 18.30     Sesja końcowa finał (modlitwa o liderów, czas odświeżenia i służby proroczej )

Wyżywienie: na miejscu będzie czynna Filadelfia Caffe ( napoje ciepłe zimne, słodkie i słone przekąski ), 500 metrów od kościoła znajduje się rynek miejski, gdzie zlokalizowanych jest wiele restauracji i pizzerii.

Parkingi: na miejscu przy kościele będzie wiele miejsc parkingowych. 300 metrów od kościoła jest duży miejski parking ( płatny )

Uwielbienie: zespół Filadelfia, który prezentuje dynamiczne a zarazem pełne intymności uwielbienie Boga. Na swoim koncie mają pięć płyty oraz jeden album DVD

Zakup literatury: podczas konferencji będzie można zakupić literaturę bezpośrednio związaną z tematyką konferencji. takie tytuły jak:

Przeprawa – Paul Scanlon
Polska Twoja Ziemia Obiecana – Pastor Arkadiusz Krzywodajć
Poszukiwacze Skarbów ( Nowość ) – Pastor Arkadiusz Krzywodajć
Głębokie i Szerokie – Andy Stanley
Służba witania – Buddy Bell